Tales from Space FRPG
Te még nem vagy tagja az oldalnak, vagy csupán nem vagy bejelentkezve.

Join the forum, it's quick and easy

Tales from Space FRPG
Te még nem vagy tagja az oldalnak, vagy csupán nem vagy bejelentkezve.
Tales from Space FRPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Belépés

Elfelejtettem a jelszavam!

Ki van itt?
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

[ View the whole list ]


A legtöbb felhasználó (8 fő) Kedd Aug. 18, 2015 3:37 pm-kor volt itt.
Top posting users this week
No user

Top posting users this month
No user

Poll
Az Open Space útódja

Pént. Dec. 27, 2019 2:30 pm by Proteus

Tales From Space



Sziasztok. Smile Az Open Space …


Megjegyzések: 0


Az űrhajók ismertetése

Go down

Az űrhajók ismertetése Empty Az űrhajók ismertetése

Témanyitás by Proteus Hétf. Dec. 23, 2019 11:40 pm

Űrhajók



A galaktikus világ egyik kulcsfontosságú szereplője az a technológia, mely csillagok között képes szállítani személyeket vagy értéket. Ez a technológia továbbá harcászati célokat is szolgál. Az űrhajók az elsődleges utazási és hadakozási forma a galaxisban. Több ezer modell létezik, több száz gyártótól. Mindegyik más és más, mégis egy nagy részét alkotják. A végtelen versengés az erősebbnél erősebb hajók megépítésében szinte megállíthatatlan. 

Típusai:

Az űrhajókat több típusba soroljuk. Meghatározza típusukat a méretük és az, hogy milyen célra építették őket. 

Civilhajók:

A civilhajók általában kevés tűzerővel rendelkeznek, vagy semennyivel. A civilhajók közé sorolják azokat, melyek csak személyszállításra, vagy teherszállításra alkalmasak. 

Személyszállító hajók:
A személyszállító hajók feladata, hogy két bolygó között elszállítsa utasait. Minden olyan hajó, mely csak személyszállításra alkalmas mérettől függetlenül ide sorolandó. Ilyenek például a luxushajók és az egyszerű űrjáratok is.

Teherhajók:
A teherhajók többnyire árút szállítanak két kijelölt pont között. A teherhajók rendelkezhetnek biztonsági okokból fegyverzettel, vagy felszerelt személyzettel. 
Legkisebb típusa a könnyű teherszállító, mely kisebb raktárral rendelkezik. Mivel ezek a teherhajók sokkal gyorsabbak nagyobb társaiknál, ezért ezeket a hajókat főképp magáncégek vagy magánszemélyek használják. Ezeket a hajókat előszeretettel használják csempészésre is.  A következő a nehéz teherszállító, ezek már nagyobb méretű hajók, többnyire fel vannak szerelve moduláris rakodóterületekkel annak érdekében, hogy folyamatosan lehessen fejleszteni, vagy épp a rakományt bővíteni. Ezeket kizárólag szállítmányozó cégek használják. A nehéz szállítóhajókon nagy eséllyel találkozhatunk elég modern biztonsági berendezésekkel, komolyabb ágyúkkal is. 

Hadihajók:

Minden olyan hajót, repülőt és egyéb űrjárművet melyet kizárólag hadi célokra terveztek, a hadihajók típusába sorolnak. A harcijárműveket több típusra osztják.

- Elfogóvadászok:
Az elfogóvadászok kisméretű egy maximum kétszemélyes fürge és gyors hajók. Tervezéskor fontos, hogy légkörben is megmaradjon ez a tulajdonsága. Általában egy kisebb kaliberű energialöveggel és rakétákkal vagy torpedókkal vannak felszerelve.
Páncélzatuk és pajzsuk jóval gyengébb mint a nagyobb társaiké. Főbb feladatuk az ellenséges vadászgépek semlegesítése.

- Nehéz vadászok:
A nehézvadászok kisméretű maximum 4 fős hajók. Ezek a hajók a vadászgépeknél nem sokkal nagyobbak, de több célt képesek kiszolgálni mint az elfogóvadászok. Gyorsaságuk és fürgeségük alacsonyabb az elfogóvadászokénál de jóval strapabíróbb. Kialakításuknál fontos szerepet játszott, hogy képesek legyenek a légkörben manőverezni és repülni.

- Landoló gépek / Szállítóegységek
A landológépek és szállítóegységek főbb feladata a szárazföldi egységek eljuttatása egy kijelölt célhoz. Általában olyan fegyverekkel szerelik fel, melyek a levegő-föld harcra alkalmasak. Kialakításukban szerepet játszik a légkörben való manőverezés. Általában 2 pilóta és 10-15 akár 20 fős legénységet képes szállítani. Landolás mellett tökéletesek két hajó közti személyzet szállítására.

- M.I.R.A.
A M.I.R.A. egy speciális hajótípus, melynek rendeltetése a bolygó inváziók támogatása. Mérete kisebb mint egy fregatté de jóval nagyobb mint egy landolóé. A M.I.R.A. lehet orbitális pályán, vagy a légkörben akár a csatatér felett. Tökéletesek egy inváziós parancsnoki állásnak. Egy ilyen hajó legénysége legalább 200 legfeljebb 500 fős. Képesek 600-700 katona szállítására. Ezek a hajók szállítják a landolóegységeket és a szárazföldi járműveket is. Komoly páncélzattal és pajzsrendszerrel rendelkeznek. A fegyverzete általában bombázási feladatokat lát el, de találhatunk rajta manuális légvédelmi ütegeket is.

Nagy testű hadihajók:
Ezek olyan hadihajók melyek nagy méretűek, ezért nem tudnak támogató hajók nélkül a légkörben tartózkodni. Súlyuk akkora, hogy egy normál gravitációs mező magához vonzza, ezáltal a hajó lezuhanna.

- Fregatt:
A fregattok a nagy testű hadihajók legkisebb példánya. Általában a flotta élvonalában találhatjuk meg őket. A nagy testű hajók közül a leggyorsabbak. Méretük 4-500m között van. Legalább 3-4 löveg található rajtuk. A Fregattokat úgy tervezték, hogy csupán támadási és védekezési feladatokat lásson el. Nem rendelkeznek hangárral, és nincs M.I.R.A. szállító kapacitásuk.

- Cirkálók:
A cirkálók nagy testű hadihajók. Méretük 500m és 800m között mozog. Méretükből adódóan 5-10 ágyút helyeznek el rajtuk. Rendelkezhetnek hangárral. M.I.R.A. kapacitásuk kimerül a maximális 2 darab hajóban. A cirkálók továbbá képesek elszállítani 1000-2000 szárazföldi egységet is. 

- Rombolók:
A rombolókat könnyen össze lehet keverni a cirkálókkal. Méretük nem sokkal nagyobb, a legnagyobb rombolók mérete 850m körül vannak. A rombolók nem rendelkeznek hangárral és nem szállítanak szárazföldi egységeket. Általában 10-15 ágyút építenek rá. A rombolók főbb profilja a nehéz fegyverzet, mely főképp ellenséges űrhajók ellen vetnek be. Mivel ez a nagy testű hajók elfogótípusa ezért torpedóállásokat is találunk rajta.

- Anyahajók:
Az anyahajók nagy testű monstrumok. Általában 1000-2000m között mozognak. Képesek több ezer szárazföldi egységet szállítani beleértve maximum 10 M.I.R.A-t és több száz szárazföldi járművet is. Az anyahajók fő profilja a hangárrendszerük melyben több száz vadászgép kap helyet. Főképp a front előtt húzódnak meg. Ezek a hajó általában parancsnoki szerepet kapnak, ha nincs egy zászlóshajó vagy titán a harctéren. Az anyahajók fegyverzetét tekintve főképp az ellenséges elfogóvadászok ellen van felszerelve.

- Zászlóshajók:
A zászlóshajók általában a cirkálókkal vegyül a csatában. A zászlóshajók mérete 1500 - 3000m között mozog. Parancsnoki hajóként szolgál a csatákban, rendelkezik hangárral és M.I.R.A. kapacitással. Legalább 100.000 szárazföldi egységet képes szállítani. Erős páncélzattal és pajzzsal rendelkezik. Minimum 30 üteg található rajta, továbbá számos kisebb üteg. 

- Titán
A titánok fő profilja egy speciális fegyver. Ezek a hajók egyediek és nem tömeg gyártottak. Általában egy különleges fegyver kap rajta helyet. A titánok ha a harctéren vannak akkor valószínű, hogy parancsnoki szerepet töltenek be. A titánok általában a lenagyobb méretű hajó egy flottában, 3000m fölött van hosszuk. A titánok egyedi kialakítása miatt, az elrendezésétől függ, hogy milyen kapacitással rendelkezik.

A hajó részei:


A hajók felépítése többnyire megegyezik. Az alkotóelemei mind-mind egy nagy egészet építenek. 

Kritikus elemek:
- Külső burkolat

A külső burkolat adja meg, hogy egy hajó mennyire ellenálló az energiasebzésekkel szemben. A burkolatot nem lehet teljes egészében módosítani, fejleszteni csak ráépítéssel lehet. A ráépítések követelménye továbbá az is, hogy akkor a teljes hajót át kell építeni, főképp a külső fegyvereket. Vadászgépek esetében viszont egyszerűbb a helyzet, hiszen ha fejleszteni szeretnék a páncélzatát, akkor nem szükséges akkor mértékű átalakítás mint a nagyobb hajókon. A nehezebb páncélzat viszont lassíthatja a légköri mozgást a vadászgépek esetében.

-Belső burkolat

A belső burkolat főképp a nagyobb hajóknál fontos, ez a belső burkolat egy vékonyabb takarórész, mely megvédi a legénységet és a hajó belsőjében található alkatrészeket a kritikus hőmérsékleti különbségektől és a sugárzástól. Ez a rész nem véd az energiasebzésektől. A rivális űrjárművek fegyverei ezt a réteget könnyebben égetik át, mint a külső páncélzatot.

-Meghajtómag

A meghajtómag egy kritikus pontja a hajónak. A meghajtómag felel a hajtómű működtetéséért. A meghajtómag teljesítményét fényerőben (Luxp) mérik. A meghajtómagokat általában lehetséges módosítani. Minden meghajtónak szüksége van egyfajta fosszilis üzemanyagra. A deutéria kristályok a legjobb anyaghordózók ezen a téren. Ebből az anyagból nyerik ki a szükséges energiát a hajtóművek működtetéséhez. 

A meghajtómag részei:

  • Deutéria sűrítő: Kivonja a Deutériából a szükséges energiát.
  • Átalakító: A nyers energiát felhasználható energiává alakítja át.
  • Részecsketovábbító: Az előállított energiát továbbítja a meghajtásba.


- Meghajtás:
A meghajtás felel a valós fizikai mozgatásért a hajón. A meghajtómag által termelt lökési energiát hajtja ki magából. Ez határozza meg a hajó sebességét. A meghajtáshoz tartoznak a stabilizátor, gyorsító, lassító és navigációs meghajtóművek is. 
Részei:

  • Energiaégető: Létrehozza a mozgáshoz szükséges energiát.
  • Stabilizátor: Megvédi a hajtóművet a robbanástól.
  • Hűtőberendezés: Megvédi a hajtóművet a túlhevülés okozta robbanástól.
  • Motorpajzs: A hajtómű külső burkolata
  • Energiaelvezető: A felesleges fel nem használt energiát újrahasznosítja.


Ugrómag:
Az ugrómag feladata, hogy a hajót a fénysebesség többszörösére gyorsítsa. Az ugrómagot a meghajtómag látja el energiával. Ezek az ugrómagok nagy mennyiségű energiát fogyasztanak el egy-egy ugrás során. Az ugrómagokat általában előre betáplált navigációs pontok között használják, a lehetséges balesetek elkerülése végett. Ha fénysebességgel nekirohansz egy bolygónak vagy egy aszteroidának az végzetes lehet. A navigáció továbbá képes kikerülni más fénysebeséggel vagy nem fénysebeséggel haladó járműveket is. 

Az ugrómag főbb részei:

  • Quantum mag: A quantum mag egy specális meghajtómag, mely hirtelen nagy mennyiségű gravitációs löketet juttat a hajó köré a pajzs által, mely fénysebességre gyorsítja a hajó testét.
  • Deutéria gyorsító: Ez az alkatrész a nyers deutériából vonja ki a szükséges energiamennyiséget.
  • Thritlon generátor: A generátor a felgyülemlett quantumenergiát használja fel, hogy némi energiát vissza juttasson a magmeghajtóba.
  • Ugróstabilizátor: A fénysebességről való lassulás problémáját oldja meg, mely egy nagy frontális erőlökettel állítja meg a hajót. Ez pár másodpercre deaktiválja a pajzsot. Az ugrás stabilizáláshoz legalább 50% energiakészlet szükséges, ugyanis ennyit használ fel. 


Energia generátor:
Az energiagenerátor egy másodlagos mag, mely a magmeghajtóból nyeri az energiát. Feladata a hajón található minden energiaszükséglet kiszolgálása. 

Részei:


  • Generátor: A deutériából származó energiát általános árammá alakítja át.
  • Harci generátor: Az általános energiát átalakítja a fegyverekhez szükséges energiává. 
  • Plazmagenerátor: A magmehajtóból közvetlenül nyer ki szükséges energiát plazma generálásához. Ezt főképp a plazmafegyverekhez használják fel.


Pajzsgenerátor:
A pajzsgenerátor feladata, hogy a páncélzat köré egy energiamezőt létrehozva megóvja a páncélzatot az energiasebzésektől. Ez a pajzs egy mértékig képes kitéríteni vagy elnyelni az okozott károkat. Az energiamező nem örök életű, ha túl sok energiát kell elnyelnie akkor túlhevülhet vagy megsérülhet a generátor.


  • Hálósító: A hálósítő feladata, hogy a hajótest köré szabályos energiavédelmet építsen fel. 
  • Pajzsmag: A pajzsmag termeli a pajzsenergiát. A pajzsmag energiája a generátorból származik.
  • Átalakító: Átalakítja az általános áramot pajzs energiává.
  • Pajzsblokkoló: Feladata, hogy vészleállítást alkalmazzon a pajzson, ha az túlhevülne, így megelőzve a robbanást. Ha a pajzsblokkoló aktív, akkor a pajzs inaktívvá válik.


Egyéb nem kritikus elemek:

Kommunikációs eszközök:
A kommunikációs eszközök egyértelműen a csillagközi kommunikációt szolgálják.
Részei:

  • Fogadó egység: Az adatokat fogadja
  • Továbbító egység: Az adatok küldését szolgálja


K.V.H.
A K.V.H. másnéven a külső védelmi hálózat feladata a hajótestre érkező idegen testek semlegesítése egy helyközi elektromos kisüléssel. 

Ütköztető tér:
Az ütköztetőtér egy navigációs funkció, arra az esetre ha a hajó valamilyen formában súrol egy aszteroidát vagy egyéb űrtárgyat akkor minimálisan ellökje magától a tárgyat Ennek a térnek kicsi a hatóereje ezért számolni kell felületi sérülésekkel. Továbbá ez az erőtér védi a hajót a pórszemektől és kavicsoktól ha fénysebességgel vagy nagyobb sebeséggel halad.

Intratikus Radar:

Az intratikus radar feladata felmérni az adott területet. Ez főképp a helyi aszteroidákat és bolygókat képes kimutatni. Továbbá: Feketelyukak, állomások, és egyéb statikus tárgyakat mutat.

Antratikus Radar:
Az antratikus radar minden olyan jelforrást mutat, mely mesterséges vagy kommunikációs jelet bocsájt ki magából. Ez mutatja meg a területen található hajókat és üstökösöket is. Az antratikus rendszer képes megkülönböztetni az üstököst a hajótól.

Termatikus radar:
A termatikus radar a hőforrásokat mutatja meg az adott területen. Képes megkülönböztetni a csillag hőforrását, a hajtóművekétől. 

Planetikus radar:
A közeli planétát mutatja.

Navigációs radar:
A navigációt segíti fénysebességnél.

Entroktikus radar:
Az entroktikus radar a biológiai jelenségeket és tárgyakat mutatja ki az űrben. Ez lehet egy űrben élő féregé vagy akár egy aszteroidán található személy / személyek. Ez a radar képes egyedi jelzéseket feldolgozni, így akár megkülönböztetni ellenséget a baráttól.

Hajófegyverzet:


Energiafegyverek:

Az energiafegyverek a hajókon fontos szerepet töltenek be. Az energiafegyverek égető hatásúak és képesek átégetni a legtöbb fémet. Ion vagy Alon energiával működnek. A fő profiljuk egyértelműen az égetés. Az energiafegyvereknek direkt páncéltörési jellemzőjük nincsen. Így is veszélyesek bármely páncélzatra nézve, és a mai modern energialövegek,ütegek és ágyúk már képesek pillanatok átégetni a páncélzatot. 

A fegyverek típusai:


  • Löveg


A lövegek az űrjárművek szempontjából a legkisebb nemet képviselik. A lövegeket elfogóvadászokra, nehéz vadászokra, landológépekre telepítik. A lövegek két típusát különböztetik meg. Az egyik a pulzár a másik pedig a félpulzár. A pulzár egy nagyon gyors megszakított energialövetet ad ki magából, így másodpercenként több lövést képes leadni. A félpulzár lassabb de jobb töltöttséggel rendelkezik, így pusztítóbb hatású. A lövegek felhevülhetnek, ami robbanáshoz vezethet. A lövegek alacsony töltési idővel rendelkeznek, így gyors ismétlésekkel bevethető.


  • Üteg


Az ütegek közepes méretű fegyverek. A löveghez képest lassabb, de ismétlő lövésre képes. Az ütegnek két ismert fajtája van a statikus és a mobilis üteg. A statikus üteg általában a hajók elején helyezkednek el. A cirkálók főbb fegyverzetét általában ez adja. A statikus ütegek nem forgathatóak. A mobilis ütegek már képesek tüzelési szöget váltani, ezáltal lesz mobilis. Az ütegek tüzelési sebessége lassabb mint a lövegeké, de így is képesek másodpercenként 2 lövést leadni. A sebességük ellenére erőteljes rombolásra képesek. Tökéletes kisebb hadihajók és földi célpontok ellen. 


  • Ágyú


Az energiaágyúk a legnagyobb általános fegyverzet a hajókon. Méretük nagy, egy vagy több energiakivezetéssel rendelkeznek. Pusztítási erejük elég nagy. Általában rombolók és nagyobb hajókon találhatóak meg. Sebességük lassú, percenként maximum 5 lövést képesek leadni a leggyorsabb modellek is. Az ágyúk több funkciósak, hiszen az energiamennyiség melyet kilőnek magukból elegendőek ahhoz, hogy egy esetleges szárazföldi támadást támogassanak orbitális pályáról. Természetesen a frontvonaltól távolabbi stratégiai pontokat támadnak, hiszen pusztító erejük képes épületeket, erődítményeket romokba dönteni. Továbbá kiváló titánok és más nagytestű hajók ellen.


  • Speciális fegyver / szuperfegyver


Ez a fegyvernem egyedi, általában ide sorolják a különösen pusztító fegyvereket, vagy a sorozatgyártásba be nem került fegyvereket melyből legfeljebb két darab létezik. 


  • Rakéták


A rakétákat elfogóvadászok és nehéz vadászok használják. Vannak olyan nagyobb hajók melyeken találhatunk rakétaplatformokat. A rakéták főképp elfogási célt szolgálnak, tökéletesek fürge és gyors gépek ellen. A rakétáknak több egyedi típusa van, melyet a gyártó fejleszt ki magának.


  • Torpedók


A torpedók nagyobb méretű hajókban található. Nyomkövetésre képes nagy pusztító és páncéltörő képességű nehéz rakéta. A torpedók nem képesek áthatolni az aktív pajzson, így azon kívül robban fel. A torpedók különlegessége, hogy általában pajzs törő funkciójuk után robban fel így a legnagyobb kárt okozva az ellenséges hajóban.
Proteus
Proteus
Alapító
Alapító

Hozzászólások száma : 1060
Join date : 2015. Aug. 13.

https://talesfromspace.hungarianforum.com

Vissza az elejére Go down

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.